Turbiny chirurgiczne
Turbiny chirurgiczne są podgrupą turbin stomatologicznych. Są to wysokoobrotowe końcówki dentystyczne, które służą do zadań specjalnych. Mogą być użyte do opracowywania ubytków w trudnodostępnych miejscach, ale również do cięższych zadań, takich jak separacja korzeni. Cechą charakterystyczną tych końcówek stomatologicznych jest zakrzywiona pod kątem 45 stopni główka. Takie ułożenie główki turbiny wpływa znacząco na poprawę ergonomii pracy w czasie trudnych zabiegów. Turbiny chirurgiczne mają zamknięty dopływ powietrza rozpylającego spray, a nadmiar powietrza z kasety rotora kierowany jest do góry główki i uchodzi dookoła przycisku push. Wszystko w celu uniknięcia wydmuchu niepożądanego powietrza w kierunku pola zabiegowego, które w przypadku tych końcówek może być bardziej wymagające niż zazwyczaj. Trójpunktowe chłodzenie w turbinach chirurgicznych to są trzy stróżki wodne trafiające w czubek wiertła. Ze względu na brak powietrza rozpylającego mgiełka wodna nie będzie wytwarzana.
Ze względu na swój nietypowy kształt, turbina chirurgiczna powinna znajdować się na wyposażeniu każdego gabinetu stomatologicznego. Jest to instrument przydatny i powinien być pod ręką w każdej nietypowej sytuacji. Turbina chirurgiczna potrafi poprawić ergonomię pracy podczas wielu zabiegów stomatologicznych.
Stomatologiczne turbiny chirurgiczne Younity dostępne są w trzech wersjach podłączenia - nakręcana bezpośrednio na rękaw unitu, do podłączenia na złączkę KaVo Multiflex lub do podłączenia na złączkę NSK. Każda z tych wersji jest dostępna w trzech poziomach jakościowych - standardowym, średnim i w jakości premium. Poziom standardowy jak zawsze w ofercie Younity łączy ze sobą atrakcyjną cenę oraz przewidywalną sprawność końcówki stomatologicznej. Wersje turbin chirurgicznych w klasach jakościowych średniej i premium, czyli Gold i Platinum, przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników.
Podczas wyboru klasy jakościowej końcówki chirurgicznej proponujemy wziąć pod uwagę przewidywaną częstotliwość jej użytkowania. Innymi słowy podstawowa wersja Silver świetnie sprawdzi się, jeśli turbina będzie używana sporadycznie, natomiast wersje Gold lub Platinum byłyby wskazane jeśli przewidują Państwo częstszą pracę turbiną chirurgiczną połączoną z jej częstszą sterylizacją w autoklawie.