Filtruj według

Cena

Cena

Lampy polimeryzacyjne

Lampa polimeryzacyjna to urządzenie używane w gabinecie stomatologicznym do polimeryzacji materiałów kompozytowych, czyli do utwardzania wypełnień. Długość światła wytwarzanego przez lampę polimeryzacyjną to 450-470 nm, jest to długość światła pozwalająca na polimeryzację większości materiałów kompozytowych na rynku. Czas utwardzania stomatologicznych materiałów kompozytowych wynosi od 5 do 20 sekund i powinien być uzależniony od czynników indywidualnych takich jak grubość polimeryzowanej warstwy. Lampy polimeryzacyjnej używa się również do polimeryzacji masy kompozytowej służącej do montażu zamków ortodontycznych. Wtedy można wybrać odpowiednio dłuższy czas naświetlania, aby wygodnie utwardzić wiele punktów w czasie jednego włączenia lampy polimeryzacyjnej.

 

Lampy polimeryzacyjne Younity wyposażone są w akumulator, dzięki czemu urządzenia można używać w sposób bezprzewodowy poprawiając przy okazji ergonomię pracy. Do lampy polimeryzacyjnej dołączona będzie podstawka ładująca i zasilacz, który od tej podstawki można odłączyć, aby lampa nie musiała ładować się przez cały czas. Podstawka ładująca może zatem pełnić funkcję zarówno ładowarki do lampy polimeryzacyjnej, jak i po prostu podstawki ułatwiającej odkładanie i przechowywanie lampy polimeryzacyjnej na stoliku asysty. Nasze lampy polimeryzacyjne wyposażone zostały w szklany światłowód. Jest to rozwiązanie bardzo ułatwiające estetykę użytkowania lampy. Światłowód lampy polimeryzacyjnej z łatwością można czyścić, dezynfekować i sterylizować w autoklawie.

 

Obsługa naszych lamp polimeryzacyjnych jest bardzo prosta i intuicyjna. Zostały one wyposażone w czytelny wyświetlacz pokazujący aktualny czas pozostały do końca cyklu polimeryzacyjnego oraz diodę sygnalizującą aktualny tryb pracy. Lampy polimeryzacyjne Younity mają możliwość pracy w trzech trybach - miękki start, tryb pulsacyjny oraz pełna moc. Istnieje możliwość wybrania i ustawienia własnego indywidualnego czasu pracy.

 

Obudowa lamp polimeryzacyjnych Younity została wykonana ze stopów aluminium, dzięki czemu jest ona trwała i niezawodna. Będzie to lampa polimeryzacyjna dobrze i pewnie leżąca w dłoni, o bardzo dobrych parametrach technicznych.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry