Turbiny z Generatorem LED

Z pośród turbin stomatologicznych można wyodrębnić podgrupę kątnic turbinowych z generatorem światła. Turbiny stomatologiczne Younity z wbudowanym generatorem światła właśnie do nich się zaliczają.

Generator, czyli prądnica, został wbudowany wewnątrz rączki turbiny. Przepływające przez generator powietrze wprawia go w ruch wytwarzając przy okazji prąd elektryczny potrzebny do zasilenia diody LED. Dioda została umieszczona pod główką turbiny stomatologicznej, poniżej wiertła dentystycznego, w miejscu gdzie zazwyczaj umiejscowiony jest światłowód w przypadku turbin stomatologicznych ze światłem.

Turbiny stomatologiczne Younity z wbudowanym generatorem wytwarzają bardzo jasne światło o ciepłej barwie. Wbudowany wewnątrz generator dzięki swojej miniaturowej wielkości i bardzo małej wadze, jest niewyczuwalny dla użytkownika.

Turbiny stomatologiczne z generatorem światła można podłączyć wszędzie tam, gdzie nie ma zasilania w unicie. Turbiny te będą pracować również po podłączeniu do rękawa ze światłem, lecz nie będą wtedy korzystać z zasilania elektrycznego unitu. Jest to najprostsze i zarazem najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Państwu w każdych warunkach cieszyć się wygodą pracy końcówką stomatologiczną ze światłem LED.

 

Kątnice turbinowe z generatorem LED Younity dostępne są w dwóch wersjach wielkości główek - mała (model M) oraz duża (model S), oraz w dwóch wersjach jakościowych - standardowa i średnia. Wersja standardowa jest połączeniem niskiej ceny przy zachowaniu prawidłowych parametrów pracy. Wersję średnią, czyli Gold, polecamy dla bardziej wymagających użytkowników. Wszystkie końcówki turbinowe Younity z generatorem cechują się rewelacyjną mocą, niskim poziomem hałasu oraz dużą kulturą pracy.

 

Dostępne są również turbiny stomatologiczne z generatorem światła Younity podłączane na szybkozłączkę w systemach KaVo Multiflex lub NSK. Będą to turbiny świetnie nadające się tam, gdzie nastąpiła awaria źródła zasilania w unicie, a przyzwyczailiście się już Państwo do pracy turbiną ze światłem na złączkę. Te modele dostępne są jedynie w podstawowej wersji jakościowej.

 

Ciekawostką w tej kategorii jest turbina stomatologiczna Tealth z generatorem światła. Jest to końcówka turbinowa nakręcana bezpośrednio na rękaw. Nie ma co ukrywać, że ta turbina należy do rozwiązań budżetowych. Jest mocna i niezawodna, lecz również dość głośna.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry