Filtruj według

Mikrosilniki

Mikrosilniki stomatologiczne to dentystyczne narzędzia rotacyjne. Zaliczają się do grupy stomatologicznych końcówek niskoobrotowych. Osiągają prędkości od 0 do 40 000 tysięcy obrotów na minutę i stąd bierze się ich nazwa - stomatologiczne mikrosilniki niskoobrotowe. W porównaniu do wysokoobrotowej turbiny stomatologicznej, która pracuje z prędkością około 300 000 obrotów na minutę (RPM), zakres obrotów mikrosilnika stomatologicznego wydaje się być niski. Mikrosilnik w odróżnieniu od pasywnych prostnic i kątnic stomatologicznych, jest końcówką aktywną tzn. w sposób aktywny wytwarza moc i prędkość wałka napędowego.

 

Mikrosilnikiem stomatologicznym należy pracować w połączeniu z kątnicą stomatologiczną lub prostnicą stomatologiczną. Mikrosilnik stomatologiczny posiada jedynie wyprowadzenie wałka napędowego do którego należy podłączyć kątnicę lub prostnicę i dopiero do tych narzędzi możliwa jest instalacja wiertła kątnicowego lub frezu prostnicowego.

 

Niskoobrotowe mikrosilniki stomatologiczne dzielimy na mikrosilniki pneumatyczne i mikrosilniki elektryczne. Stomatologiczne mikrosilniki pneumatyczne jako źródło napędu wykorzystują sprężone powietrze wytwarzane przez kompresor stomatologiczny i podawane poprzez rękaw unitu stomatologicznego. Te mikrosilniki pracują wolniej od mikrosilników elektrycznych i osiągają prędkości w zakresie od 0 do 20 000 obrotów na minutę.

 

W naszej ofercie odnajdą Państwo stomatologiczne mikrosilniki pneumatyczne Tealth i Younity:

- stomatologiczny mikrosilnik pneumatyczny Tealth z chłodzeniem zewnętrznym,

- stomatologiczny mikrosilnik pneumatyczny Younity z chłodzeniem zewnętrznym,

- stomatologiczny mikrosilnik pneumatyczny Tealth z chłodzeniem wewnętrznym,

 

Nasze stomatologiczne mikrosilniki pneumatyczne pracują cicho i niezawodnie. Na wszystkie końcówki stomatologiczne udzielamy pełnej gwarancji oraz zapewniamy serwis końcówek po jej upływie.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry