Filtruj według

Cena

Cena

Turbiny ze światłem

Turbiny stomatologiczne ze światłem to podgrupa kątnic turbinowych wyposażona w światłowód w celu oświetlenia pola zabiegowego. Przystosowane są one do podłączenia za pomocą szybkozłączki, którą przykręca się do rękawa unitu stomatologicznego. Rękaw unitu, najczęściej w standardzie "Midwest 6", czyli 6 otworów, musi być wyposażony w złącze zasilania prądu stałego o napięciu 2,9-3,2V. Do rękawa przykręcana jest szybkozłaczka posiadająca wbudowaną diodę LED. Do szybkozłączki podłącza się następnie turbinę stomatologiczną ze światłem. Takie rozwiązanie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem oświetlenia pola zabiegowego w stomatologii. Źródło światła znajduje się bezpośrednio przy wiertle dentystycznym, przez co pole zabiegowe jest oświetlone dokładnie i precyzyjnie. W turbinie umieszczony jest jedynie szklany światłowód, jest on niewrażliwy na temperaturę i wilgoć, towarzyszące końcówkom stomatologicznym bez przerwy podczas zabiegów oraz podczas sterylizacji w autoklawie. Dioda LED i elementy elektroniczne oświetlenia znajdują się w złączce. Takie rozwiązanie gwarantuje bezawaryjność oraz wysoki poziom aseptyki turbiny ze światłem.

Barwa i jasność oświetlenia w turbinach ze światłem zależna jest od rodzaju diody zainstalowanej w szybkozłączne. Jeśli do turbin Younity zastosują Państwo swoją dotychczasową szybkozłączkę w systemie KaVo Multiflex lub NSK, barwa oraz intensywność oświetlenia nie powinny znacząco się zmienić.

 

W turbinach ze światłem Younity zastosowano krystaliczne szklane światłowody o najwyższym współczynniku przejrzystości. Wszystkie turbiny stomatologiczne ze światłem Younity są wyposażone w trójdrożny spray wodny. Końcówki stomatologiczne Younity charakteryzują się rewelacyjnym wyważeniem rączki, które sprawia, że turbina idealnie leży w ręku. Nasze kątnice turbinowe dostępne są w dwóch wariantach wielkości główek - mała (model M) oraz duża (model S). Dodatkowo można wybrać preferowany wariant szybkozłączki w systemach KaVo Multiflex oraz NSK Phatelus.

 

Turbiny Younity to chińskie końcówki stomatologiczne cechujące się fenomenalną jakością wykonania. Dostępne są w trzech wariantach jakościowych - standardowym, średnim oraz w jakości premium. Każdy użytkownik dzięki takiemu podziałowi jest w stanie wybrać produkt skrojony idealnie na miarę swoich potrzeb. Poziom standardowy będzie cechował się najniższą ceną przy zachowaniu prawidłowych parametrów pracy. Poziomy średni oraz premium zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Będą to turbiny ciche, wysoce niezawodne, o rewelacyjnej mocy. Nie wierzysz? Wypróbuj i przekonaj się sam.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry