Kątnice

Kątnice stomatologiczne zaliczają się do grupy stomatologicznych końcówek niskoobrotowych. Są to rotacyjne narzędzia dentystyczne służące zarówno do opracowywania ubytków, jak i do profilaktyki, czy też prac wygładzających. Źródłem napędu jest mikrosilnik stomatologiczny, który osiąga prędkości od 0 do 40 000 obrotów na minutę (RPM). Kątnica przekazuje jedynie napęd z mikrosilnika na wiertło. Przekazanie napędu w końcówce kątnicowej odbywa się mechanicznie za pomocą wałka napędowego oraz specjalnego układu trybów. Jak łatwo można zauważyć, prędkość kątnicy będzie uzależniona od prędkości mikrosilnika stomatologicznego nie od samej kątnicy stomatologicznej, która nie jest źródłem napędu wiertła.

 

W naszej ofercie odnajdą Państwo dwa rodzaje kątnic - na stomatologiczne mikrosilniki pneumatyczne i na stomatologiczne silniki elektryczne. Różnica między nimi polega na wytrzymałości mechanicznej samej końcówki kątnicowej. Wersja podstawowa kątnic stomatologicznych oznaczona została prędkością maksymalną do 24 000 obrotów na minutę (RPM). Oznacza to, że wytrzymałość mechaniki tych kątnic została przewidziana na prędkość maksymalną do 24 tysięcy obrotów na minutę. Nie oznacza to, że kątnica nie jest w stanie pracować z większą prędkością - oczywiście, że będzie ona pracować z większą prędkością przy podłączeniu do mikrosilnika elektrycznego. Oznacza to jedynie, że elementy mechaniki tej kątnicy mogą ulec szybszemu zużyciu, lub uszkodzeniu w sytuacji, kiedy będziemy używali ich przy prędkościach większych niż 24 000 obrotów na minutę.

Tutaj najważniejsze staje się ustalenie, czy pracują Państwo mikrosilnikiem elektrycznym, czy pneumatycznym. Mikrosliniki pneumatyczne osiągają mniejszą prędkość, która wynosi do 20 000 obrotów na minutę. Stomatologiczne mikrosilniki elektryczne mogą pracować z prędkościami do 40 000 obrotów na minutę. W przypadku, gdy pracują Państwo stomatologicznym mikrosilnikiem elektrycznym, prosimy o wybieranie kątnic stomatologicznych w opisie których nie będzie zawartego ograniczenia prędkości maksymalnej do 24 000 obrotów na minutę. Będą to kątnice które mogą pracować z prędkościami do 40 000 obrotów na minutę. Kątnice te można wybierać również do mikrosilników pneumatycznych. Te kątnice stomatologiczne będą po prostu miały bardziej trwałą mechanikę – tryby przełożenia itp.

 

W naszej ofercie odnajdą Państwo:

- kątnice stomatologicze Tealth bez chłodzenia,

- kątnice stomatologiczne Younity bez chłodzenia,

- kątnice stomatologiczne Tealth z chłodzeniem,

- kątnice stomatologiczne Tealth z chłodzeniem i z generatorem światła

 

Końcówki kątnicowe Tealth i Younity to chińskie końcówki stomatologiczne o rzetelnej, wysokiej jakości wykonania. Są dobrze wyważone, pracują stabilnie i pewnie. Będą to końcówki bezawaryjne, czego zapewnieniem jest udzielana przez nas pełna gwarancja bezawaryjności. Zapewniamy serwis pogwarancyjny końcówek i kątnic stomatologicznych.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry